Tablet BQ 1077L
Specification overview
Tablet BQ 1077L

Brand: BQ
Model: 1077L
Raiting:
4.1 stars
| Parameter | Value |
|---|
| Price: | on request |
| Color options: | white, yellow, green, brown, red, pink, grey, blue, black |
| Operating system: | Android 7.0 |
| CPU: | Spreadtrum SC9832 1300 MHz |
| CPU frequency: | 1300 MHz |
| Number of Cores: | 4 |
| Builtin memory: | 8 GB |
| RAM: | 1 GB |
| Memory card slot: | present, microSDHC, up to 32 GB |
| Screen: | 10.1", 1280x800 |
| Widescreen display: | yes |
| Screen type: | TFT IPS, glossy |
| Touch screen: | capacitive, multitouch |
| WiFi support: | present, Wi-Fi 802.11n |
| Bluetooth support: | present, Bluetooth 4.0 |
| mobile connection: | 3G, LTE |
| Rear camera: | present, 2 MP |
| Front camera: | present, 0.3 Megapixels |
| Built in speaker: | present |
| Built in microphone: | present |
| Gps: | present |
| Automatic screen orientation: | present |
| Sensors: | accelerometer |
| Charging connector type: | micro-USB |
| Connecting to a computer via USB: | present |
| Connecting external devices via USB: | optional |
| Audio headphone output: | present, 3.5 mm |
| Battery capacity: | 8000 mAh |
| Dimensions LxWxD: | 253.5x174.1x13.3 mm |
| The weight: | 625 g |
| Features of the: | function of recharging external USB-devices |
| Announced year: | 2018 |
Tablets - Coolblues KeuzeNu shoppen op zondag en in de avonduren geleverd! Coolblue: gratis bezorging & retour. Specialistisch advies nodig? Bekijk onze adviespaginas.
Similar Products
Tablet Irbis TZ968
Raiting:
3.9 stars
- tablet 9.6", 1280x800, TFT IPS
- built-in memory 8 GB, slot microSDHC, up to 32 GB
- Android 7.0, RAM 1 GB, CPU Spreadtrum SC9832 1300 MHz
- Wi-Fi, Bluetooth, 3G, 4G LTE, GPS
- dimensions 161x226x10 mm, weight 460 g
- cell phone operation
- rear camera 2 Megapixels
- front camera 0.3 Megapixels
- accelerometer
Tablet Archos 79 Xenon
Raiting:
4.8 stars
- tablet 7.85", 1024x768, TFT IPS
- built-in memory 8 GB, slot microSDXC, up to 64 GB
- Android 4.2, RAM 1 GB, CPU 1200 MHz
- Wi-Fi, Bluetooth, 3G, GPS
- dimensions 134x200x8 mm, weight 320 g
- rear camera 2 Megapixels
- front camera 0.3 Megapixels
- accelerometer
Tablet Digma Optima 1030D 3G
Raiting:
4.9 stars
- tablet 10.1", 1024x600
- built-in memory 8 GB, slot microSDHC, up to 64 GB
- Android 5.1, RAM 1 GB, CPU MediaTek MT8321 1200 MHz
- Wi-Fi, Bluetooth, 3G, GPS
- front camera 0.3 Megapixels
- accelerometer
Tablet BQ 7082G
Raiting:
4 stars
- tablet 7", 1024x600
- built-in memory 8 GB, slot microSDHC, up to 32 GB
- Android 7.0, RAM 1 GB, CPU Spreadtrum SC7731G
- Wi-Fi, Bluetooth, 3G, GPS
- dimensions 114.5x191.5x12.8 mm, weight 292 g
- rear camera 2 Megapixels
- front camera 0.3 Megapixels
- accelerometer