Tablet Apple iPad 2017 32Gb Wi-Fi
Specification overview
Tablet Apple iPad 2017 32Gb Wi-Fi

Brand: Apple
Model: iPad 2017 32Gb Wi-Fi
Raiting:
3.2 stars
| Parameter | Value |
|---|
| Price: | on request |
| Operating system: | iOS |
| CPU: | Apple A9 1800 MHz |
| CPU frequency: | 1800 MHz |
| Number of Cores: | 2 |
| Computing core: | ARM8 |
| Technical process: | 14 nm |
| Builtin memory: | 32 GB |
| RAM: | 2 GB DDR3 |
| Memory card slot: | not |
| Screen: | 9.7", 2048x1536 |
| Widescreen display: | not |
| Screen type: | TFT IPS, glossy |
| Touch screen: | capacitive, multitouch |
| WiFi support: | present, Wi-Fi 802.11ac, WiFi Direct |
| Bluetooth support: | present, Bluetooth 4.2 |
| Rear camera: | present, 8 MP |
| Front camera: | present, 1.2 Megapixels |
| Built in microphone: | present |
| Automatic screen orientation: | present |
| Sensors: | accelerometer, gyroscope, compass, light sensor, barometer |
| Audio: | AAC, Apple Lossless, WAV, MP3 |
| Video: | MPEG-4, H.264, MOV, MP4, M-JPEG |
| Charging connector type: | Apple Lightning |
| Connecting to a computer via USB: | present |
| Connecting external devices via USB: | optional |
| Audio headphone output: | present, 3.5 mm |
| Battery capacity: | 32.4 Wh |
| Dimensions LxWxD: | 240x169.5x7.5 mm |
| The weight: | 469 g |
| Body material: | metal |
| Announced year: | 2017 |
Storage, 32GB. Display, 9.7 inch. Color, Black/space grijs. Condition, Refurbished. Cellular, No. WiFi, 802.11a/b/g/n/ac. Operating System, iOS 11.Processor: Apple A9Width: 169.5mmFront camera: 1.2MPHeight: 7.5mmSpecifiction: Italian SpecColors: Space GreyWTS / WTB: WTSApple iPad Mini 32GB (core-2 1,0Ghz) 7,9" (1024x768) Wi-Fi (4G) wit + garantie ... gratis cadeau Apple iPad 5 (2017) 9.7" 32GB silver Wifi (4G) + garantie. Rating: 10/10 ยท โ4 reviews
Similar Products
Tablet Apple iPad 2018 128Gb Wi-Fi + Cellular
Raiting:
3.6 stars
- tablet 9.7", 2048x1536, TFT IPS
- built-in memory 128 GB, without memory card slot
- iOS, RAM 2 GB, CPU Apple A10 2340 MHz
- Wi-Fi, Bluetooth, 3G, 4G LTE, GPS, NFC
- dimensions 169.5x240x7.5 mm, weight 478 g
- rear camera 8 Megapixels
- front camera 1.2 Megapixels
- working time 10 h
- accelerometer, gyroscope
Tablet HUAWEI Mediapad T3 7.0 16Gb
Raiting:
5 stars
- tablet 7", 1024x600, TFT IPS
- built-in memory 16 GB, slot microSDXC, up to 128 GB
- Android 6.0, RAM 2 GB, CPU MediaTek MT8127 1300 MHz
- Wi-Fi, Bluetooth, GPS
- dimensions 103.7x179x8.6 mm, weight 250 g
- rear camera 2 Megapixels
- front camera 2 Megapixels
- accelerometer
Tablet Apple iPad mini 4 32Gb Wi-Fi
Raiting:
4 stars
- tablet 7.85", 2048x1536, TFT IPS
- built-in memory 32 GB, without memory card slot
- iOS, RAM 2 GB, CPU Apple A8 1400 MHz
- Wi-Fi, Bluetooth, NFC
- dimensions 135x203.2x6.1 mm, weight 304 g
- rear camera 8 Megapixels
- front camera 1.2 Megapixels
- working time 10 h
- accelerometer, gyroscope
Tablet ASSISTANT AP-104
Raiting:
4.7 stars
- tablet 10", 1280x800, TFT IPS
- built-in memory 16 GB, slot microSDHC, up to 32 GB
- Android 4.1, RAM 2 GB, CPU Allwinner/BoxChip A31 1200 MHz
- Wi-Fi
- dimensions 177x251x11 mm, weight 611 g
- rear camera 2 Megapixels
- front camera 0.3 Megapixels
- accelerometer